Szerokie agregaty SWIFTER SM od momentu wprowadzenia na rynek są największymi agregatami o szerokości roboczej od 14 do 18 m, nadającymi się do najmocniejszych ciągników. Wraz ze skróceniem ram czasowych uprawy gleby, rosną wymagania dużych przedsiębiorstw rolnych na ilość przetworzonych hektarów. Najszerszy kultywator SWIFTER SM może obsłużyć ponad 230 hektarów dziennie. Niezależne zawieszenie sekcji roboczych przyczynia się do doskonałego kopiowania terenu, nawet przy takich szerokościach. Transport oraz składanie i rozkładanie maszyny są bardzo łatwe i bezpieczne dzięki systemowi BAR-LOCK.
Tworzenie łoża siewnego dla właściwych i równomiernych wschodów
Połączenie kilku operacji w jedną oznacza mniej przejazdów przez pole i niższe koszty przygotowania gleby. Przednia włóka doskonale niweluje wszelkie nierówności. Przedni wał listwowy kruszy grudy. Główna sekcja robocza podcina, napowietrza i ogrzewa warstwę gleby. Ostateczne rozdrabnianie grud zapewniają różne typy wałów w połączeniu z innym wyposażeniem dodatkowym.
WYMIENNE SEKCJE ROBOCZE
Dostosowanie uprawy glebowej do potrzeb upraw
Sekcja gęsiostopek
Część robocza gęsiostopek (letnia i jesienna uprawa gleby – zboża ozime, rzepak)
Ta sekcja robocza może być używana do przygotowania letniego i jesiennego, gdy gleba musi zostać spulchniona, podcięta i wymieszana po poprzednim zbiorze. Gesiostopki 270 mm w dwóch nakładających się rzędach podcinają profil gleby na całej szerokości maszyny, tworząc stabilne dno. Jednocześnie gleba jest agresywnie przetwarzana, dzięki kątowi pracy gęsiostopek, tworząc spulchnioną warstwę wierzchnią. Każda gęsiostopka jest zamontowana na elastycznej słupicy, która zapewnia efekt 3D (ruch poziomy i pionowy), który chroni elementy robocze przed uszkodzeniem.
Sekcja szczególnie nadaje się do uprawy wiosennej przed siewem buraków cukrowych, gdzie wymagane jest odpowiednie zagospodarowanie wiosennej wilgoci, przy jednoczesnym przygotowaniu precyzyjnego łoża siewnego. Kąt gęsiostopek nie miesza gleby w pionie, ale gleba jest nadal podcinana na całym obszarze, dzięki zachodzącym na siebie elementom roboczym o szerokości 170 mm. Kolejną korzyścią jest mniejsze zapotrzebowanie na moc pojazdu ciągnącego.
Sekcja ta jest odpowiednia do operacji wczesnowiosennych, takich jak wymagane przed siewem jęczmienia. Cztery rzędy punktów gamma pod ujemnym kątem napowietrzają i ogrzewają glebę bez wynoszenia mokrych cząstek na powierzchnię, co chroni zimową wilgoć. Jest to ważne dla szybkiego rozpoczęcia wzrostu wiosennego plonu. Sprężynowe napięcie każdego zęba umożliwia pracę z dużą prędkością. Ostrza Gamma dla tej sekcji są również dostępne w wersji LONG LIFE.
WYSOKA DZIENNA WYDAJNOŚĆ DO 230 HA/DZIEŃ
W pełni wykorzystaj moc swojego ciągnika
Szeroki agregat SWIFTER SM przeznaczony jest do agregacji z najmocniejszymi ciągnikami na rynku, takimi jak ciągniki quadtrac. W połączeniu z szerokością roboczą do 18 metrów, dużą mocą silnika i prędkością roboczą można osiągnąć wysoką dzienną wydajność do 230 ha. Dlatego nie ma potrzeby zajmowania się pracą dwuzmianową.
PROSTA KONSTRUKCJA
Nie wymaga wielu punktów smarowania
Agregaty SWIFTER SM posiadają tylko dwie boczne sekcje ramy, w przeciwieństwie do innych konkurencyjnych produktów w tej kategorii. Konstrukcja maszyny zmniejsza liczbę cylindrów hydraulicznych, w których mógłby zostać utracony nacisk ramy bocznej. Taka konstrukcja zmniejsza również liczbę punktów smarowania, ogólne zużycie maszyny i ułatwia manipulację maszyną zarówno na polu, jak i na drodze.
SPRAWDZONA KONSTRUKCJA
Nie trać czasu, pracuj na uwrociach bez podnoszenia maszyny
Konstrukcja agregatu SWIFTER SM umożliwia obracanie maszyny na uwrociu bez konieczności podnoszenia sekcji roboczych. Mimo to zalecamy zawracanie na uwrociach z lekko wykopanymi sekcjami roboczymi i większym promieniem skrętu. Nieruchome korbowody systemu BAR-LOCK stabilizują ramy boczne nie tylko podczas skręcania, ale także przy większych prędkościach roboczych.
SYSTEM BAR-LOCK
Szybkie dwuminutowe składanie i rozkładanie maszyny
BAR-LOCK to system zamków. System zapewnia ciągłe, łatwe i bezpieczne rozkładanie maszyny z pozycji transportowej do pozycji roboczej oraz bezpieczne cofanie z maszyną. Zabezpiecza również korbowody ram bocznych z dyszlem w pozycji roboczej. Cała operacja odbywa się w zaciszu kabiny ciągnika.